Pe o căldură sufocantă, UTA a trecut cu 4-0 de divizionara secundă CSC Dumbrăvița, într-un amical disputat pe baza „Banatul” din cartierul arădean Sânnicolau Mic.
În prima repriză, în care Dumbrăvița a folosit o echipă mai experimentată și mai omogenă, situația a fost destul de echilibrată. La pauză, UTA conducea cu 1-0, prin golul înscris de Marius Co...