Խստորեն դատապարտում ենք Բարձրագույն դատական խորհրդի ֆեյսբուքյան էջով 2026թ. փետրվարի 20-ին տարածված հայտարարությունը` այն որակելով որպես փաստաբանների ու իրավապաշտպանների քննադատական խոսքը լռեցնելու և նրանց մասնագիտական գործունեության նկատմամբ ճնշում գործադրելու անթաքույց փորձ:
Բարձրագույն դատական խորհրդին վերագրվող այս հայտարարությունը անցն...
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունը կոչ է արել Գերմանիայի քաղաքացիներին անհապաղ լքել Իրանն՝ ռազմական էսկալացիայի վտանգի պատճառով, հաղորդում է Bild-ը։ Գերատեսչությունը նախազգուշացրել է, որ հակամարտության դեպքում հյուպատոսական օգնության հնարավորությունները սահմանափակ կլինեն, իսկ իրանական իշխանությունները խոչընդոտում են երկքաղաքացիություն ունեցող անձանց աջակցությանը։
...
Այսօր ցերեկը Սևանի կենտրոնական հրապարակում սպանել են 20–ամյա երիտասարդի։Քրեական ոստիկանները պարզել են, որ սպանվածը Տավուշի մարզի բնակիչ 20-ամյա Արամ Խաչատրյանն է։ Գագիկ Շամշյանի հաղորդմամբ՝ մահացածին զանգահարել և կանչել են Սևան, նա եկել է հանդիպման և առանց որևէ բան քննարկելու, միանգամից նրան դանակի հարվածներ են հասցրել։
Արամ Խաչատրյանը Տավուշի մարզի Վերին Ծաղկավան հ...
«Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար, քաղբանտարկյալ Խաչիկ Գալստյանն «Արմավիր» ՔԿՀ-ից նամակ-ակրոստիքոս է հղել՝ նվիրված Արցախյան գոյապայքարի 38-ամյակին: